Hukuki Tercüme

Tercüme Büromuz tüm sözleşmeler, anlaşmalar, yasal belgeler, yönetmelik, yargı kararları, üniversite sertifika, pasaport ve diğer gerekli ve önemli yasal belgeler için kusursuz çeviri sağlar.

Çeviren Adam, Hukuki çeviri hizmetlerinde görevlendirdiği tercümanlar avukat ve Adli bilirkişi belgesi bulunan tercümanlardan oluşmaktadır. Abli bilirkişiler tapu dairelerinde satış yapmaya yetkili oldukları gibi, adli kurumlarda tüm hukuki işlemleri ve mahkemelerde oluşabilecek her türlü sözlü ve yazılı çeviri ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinliğe sahiptirler.

Kurumumuz, sözleşme çevirilerinde, dava doküman çevirilerinde, şirket kuruluş tüzükleri çeviri işlemlerinde, patent çevirileri ve Adliye-Adli kurumlarda ki tüm hukuki işlemlerde, ayrıca Mahkeme nezdinde oluşabilecek her türlü yazılı ve sözlü çeviri ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Hukuki çeviri alanında 20 yıla dayanan tecrübemiz ile Avukat ve bilirkişi tercüman kadromuzla hazırlamış olduğumuz Terminoloji sözlüğümüz ile en kolay projelerden en yoğun ve ağır konulu hukuki çeviriler için dahi kusursuz hizmetler üretiyoruz. Terminoloji sözlüğümüz kurumumuzda görev alan avukat ve bilirkişi ekibimiz sayesinde her gün güncellenmektedir.

Genellikle dış ülke ile bağlantılı kurumların tercih etmiş olduğu hukuki alanda deneyimli tercüme büroları bünyesinde bulunan avukat tercümanları ile uygunluk belge çevirileri, mahkeme kararları, sözleşme ve tanık ifadeleri gibi her tercümanın çevirmekte zorlanacağı belgeleri mümkün olan en kısa sürede ve maliyetleri düşük olarak tarafınıza sunar.
Çeviren Adam firması olarak hukuki belge çevirileriniz de ve Mahkemede ihtiyacınız olan sözlü tercümanlık faaliyetlerinde sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız.

Çeviren Adam Tercüme Bürosu gerekli yasal altyapıya sahip sertifikalı ve tecrübeli tercümanları tüm yasal terminolojiye hâkim olmakla beraber, hassas ve doğru çeviri hizmeti sağlayarak, kaynak metnin hukuki değerini muhafaza ediyoruz.