Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

Kaliteli Tercüme Bürosu Nasıl Seçilir?

Kaliteli Tercüme Bürosu Nasıl Seçilir?

Tercüme hizmetleri günümüzde hepimizin de bildiği gibi büyük bir pazar haline gelmiş durumda. Bu bağlamda tercüme hizmeti almak isteyen herkesin araştırma yoluna gittikleri ilk olgulardan bir tanesi kaliteli bir tercüme bürosu seçiminin nasıl yapılacağı konusudur. Tercüme bürosu seçimi konusunda bireysel ya da kurumsal anlamda dikkat etmeniz gereken hususları bu yazımızda sizler için bir araya getirmek istiyoruz.

Ülkemizde ve Dünya genelinde tercüme büroları genellikle noter yanlarında, noterden gelen işleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmek adına kurulmuş işletmelerdir. Öte yandan, kurumsal firmalardan teknik, tıbbi, hukuki ve ardıl gibi uzmanlık alanlarında yüklü işler alan ve ajans mantığında iş yapan tercüme bürolarının da olduğunu açıkça ifade edebilmemiz mümkündür. Tercüme bürosu seçimi konusunda sözü fazla uzatmadan dikkat etmeniz gereken unsurları kısaca sizlere aktarmak istiyoruz.

Tercüme Bürosu İle İlk Tanışma

Tercüme hizmeti almak istediğiniz büronun size olan yaklaşımı, proje koordinatörü, müşteri temsilcileri gibi faktörler ilk anda tercüme bürosu ile ilgili fikir sahibi olabilmeniz imkan sağlayacak konulardan birisidir. Bu bağlamda tercüme bürosu seçiminizde ilk anda alacak olduğunuz güven, proje onayınıza kadar geçecek süreçte sizlere en fazla yardımcı olacak temel unsurlardan birisi olarak gözler önüne gelmektedir. Tercüme hizmetleri konusunda tüm işlerde olduğu gibi firmaya olan güveniniz oturmaya başladıktan sonra aşağıda belirtmiş olduğumuz faktörlere dikkat etmeniz, çeviri projelerinizin sağlığı açısında sizlere yardımcı olacaktır.

Tercüme Bürosu Seçiminizde Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Faktörler

  • Görüşmekte olduğunuz firma yetkilisin size karşı olan tutumu.
  • Tercüme bürosunun bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu projelere ait referanslar,
  • Kalite standartları ve projenizin kalite güvencesini nasıl sağladıklarına ilişkin bilgiler.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz faktörlere dikkat etmeniz durumunda tercüme bürosu seçiminizi daha sağlıklı yürütebilmenizin mümkün olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu alanda gelecek günlerde sizlerle paylaşacak olduğumuz içeriklerde konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler sunmaya devam edeceğiz.

Leave a Reply