Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

Tercüme Bürosu Nasıl Seçilir?

tercüme bürosu

Tüm yazılarımızda sizlere aktarmakta olduğumuz gibi tercüme hizmetlerinin, gittikçe gelişen iletişim teknolojileri ile birlikte önemini günden güne arttırmakta olduğunu söyleyebiliriz. Bu alanda bir çok kişi tercüme bürosu ile çalışma ihtiyacı hissetmektedir. Bu yazımızda bireysel ve kurumsal alanda tercüme bürosu seçiminizde dikkat etmeniz gereken hususları içeren bir yazı ile karşınızdayız.

Günümüzde tercüme büroları genellikle İstanbul, Ankara ve İstanbul gibi illerimizde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Ülkemizde ki bir çok tercüme bürosunun noter ve konsolosluk gibi kurumların çok yakınında konumlanmakta olduğunu açıkça ifade edebiliriz. Bu alanda sunulan çözümler konusunda bir çok müşteri yurt dışı ilişkilerinde öncelikle noter ve konsolosluğa gittiğinden bu alanda yakın çevrede bulunan tercüme büroları, yakın lokasyonda bulunarak sadece buralardan gelen müşteriler ile çalışmaya devam etmektedirler. Tercüme hizmeti sunan bir diğer çeviri bürosu modeli ise ajans mantığında kurumsal firmalar için web sitesi, kitap, katalog gibi birçok alanda hizmet sunan firmaların yer aldığı grup olduğunu açıkça ifade edebiliriz.

tercüme bürosu seçimi

Bir çok kişinin merak etmekte olduğu tercüme bürosu seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken unsurları ise aşağıda ki sıralayabilmemiz mümkündür.

  • Tercüme hizmetleri konusunda yeni bir firma ile çalışacak olma müşterilerin öncelikli dikkat etmeleri gereken unsurların başında firmanın kurumsal yapıda olup olmadığını ifade edebiliriz. Bu bağlamda iletişim bilgilerinde cep telefonu yer alması, kurumsal bir mail adresine sahip olmaları gibi birçok unsur kurumsal tercüme bürosu seçiminizde sizlerin ilk izlenime sahip olmanıza aracılık edecektir.
  • Tercüme bürosuna iletmiş olduğunuz projelerin terminolojik bir gruplandırmaya göre değerlendirilip değerlendirilmediğine dikkat etmeniz bu bağlamda sizlerin daima avantajına olacak bir unsurdur.
  • Tercüme bürosunun sizle ilgilenecek bir proje koordinatörü, bir teknik destek uzmanı gibi personellere sahip olduğundan emin olmanız; doğru bir tercih yapmanıza aracılık edecek unsurlardan birisidir.

Tercüme bürosu seçiminizde yukarıda ki faktörlere dikkat etmeniz, doğru bir tercih yapmanıza ve tam istediğiniz kaliteye sahip bir çeviri hizmeti almanıza aracılık edecek temel unsurlardandır.

Leave a Reply