Over

120,000

Worldwide

Saturday - Sunday CLOSED

Mon - Fri 8.00 - 18.00

Call us

 

Tercüme Hizmetlerinde Planlamanın Önemi

Tercüme Hizmetlerinde Planlamanın Önemi

Tercüme hizmetleri günümüzde hepimizin de bildiği gibi zamana karşı yarışılan işlerin başında gelmektedir. Bu alanda sunulmakta olan çözümler de kalite ve hıza ek olarak; proje planlamasının da önemi oldukça büyüktür. Bu bağlamda, tercüme projelerinde planlı çalışmanın önemini bu yazımızda sizler için bir araya getirmek istiyoruz.

Tercüme hizmetleri genellikle gün içi acil bir şekilde teslim edilmesi gereken belgelere ek olarak; kitap, katalog gibi birçok belge türünde yapılan çeviriler de içermektedir. Bu yüzden özellikle de büyük ölçekli çeviri projelerinde proje planlaması yapılması son derece önemli olmaktadır.

tercüme planlaması

Ülkemizde ve Dünya genelinde tercüme büroları, tam zamanlı tercümanlara ek olarak; freelancer çevirmenler ile de çalışmaktadırlar. Bu yüzden tercüme projelerinde kaliteli bir hizmet sunulabilmesi için proje planlaması yapılmasının önemi büyük olmaktadır.

Günümüzde projeleri belirli bir plan ve program çerçevesinde çeviri işlemine almayan tercüme büroları bu bağlamda freelancer tercümanlardan gelmeyen işler gibi bir çok ekstra faktör dolayısı ile müşterilerine karşı mahcup olmaktadırlar. Bu yüzden tercüme sektöründe bulunan proje koordinatörlerinden, çevirmenlere kadar tüm kişilerin belirli bir iş planı çerçevesinde çalışmaları oldukça büyük öneme sahiptir.

Gelecek günlerde ki yazılarımızda tercüme hizmetleri konusunda ayrıntılı bilgileri sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Leave a Reply